קצת עלי והעסק

שמי כרמית מדר בנאדו, הנדסאית אדריכלות ומעצבת פנים. במשך שנים עבדתי כמתאמת שינויי דיירים בחברת בניה מובילה, בה למדתי להכיר את צרכי הדיירים, תהליכי הבניה ומורכבותם והחשיבות העצומה במתן שירות מקצועי ומכיל. הבנתי את האחריות הרבה שיש לנותני השירות בענף במתן נתונים מדויקים , אינפורמציה רבה ככל שניתן וזמינותם.

אני מחוברת מאד לחומרים והתחביב העיקרי שלי הוא לקחת חומר גלם או רהיט ישן ובלוי, ולהפיח בו חיים חדשים. כך אני מרגישה גם כלפיי עבודתי, לקחת חלל, ללא אופי ושיוך, ולהפוך אותו למקום עם נשמה ואוירה התואמת את מטרתו ואת דייריו. בכדי להגיע לתוצר סופי שכזה, עליי לחוש את הלקוחות ולהבין בעיקר את הדברים שמסתתרים בין השורות.

כאשר אדם מחליט כי הוא מעוניין בחלל מעוצב, הוא למעשה מתכוון לכך שהוא רוצה להרגיש טוב באותו חלל וכך אני רואה את תפקידי כמתכננת ומעצבת.

מה היא הנדסת אנוש (ארגונומיה) ולמה היא כל כך חשובה?

“אֶרְגּוֹנוֹמְיָה הוא מדע העוסק בחקר הממשק ויחסי הגומלין שבין בני אדם לסביבה, למוצרים הטכנולוגיים ולחלקים אחרים במערכת”. (ויקיפדיה)

תחום הנדסת אנוש רואה באדם את המרכז ושם לו למטרה ליצור סביב האדם את התנאים, הפיזיולוגיים והפסיכולוגיים, המיטביים לטיפוח הרגשתו הטובה.  הפעלה פשוטה של סביבת העבודה נוחות, בריאות, בטיחות ויצירת סביבת עבודה אסתטית.

גורמים סביבתיים המשפיעים על הרגשת האדם, תפקודו ותפוקתו: רעש, תאורה, מזג אוויר, ריהוט ומידותיו, גודל המרחב סביב האדם, “אווירה”, סוג המשימה אותה עליו לבצע.

אז איך זה מתחבר לעיצוב פנים?

מטרתי העיקרית בתכנון חלל (בית, דירה, משרד כו’) היא התאמת החלל למטרה אותה הוא משמש והכי חשוב, את מי החלל משרת. מטרה חשובה נוספת היא, אסתטיקה, כאשר מנקודת הראות שלי, אין סתירה בין שתי המטרות וניתן והכרחי לשלב בין השתיים. מכאן בא השם שבחרתי – הנדסת אנוש מעוצבת.

לא פעם אנו נתקלים בתמונה של מטבח או חדר רחצה שמצטלמים כל-כך יפה, ואנחנו תוהים, האם באמת ניתן להשתמש בחלל שכזה, האם באמת זה פרקטי?

כאשר אני ניגשת לתכנן חלל כלשהו, עליי לוודא שאני מבינה את הצרכים של הלקוחות שלי, לא יתכן שאתכנן בבית בו  בעלי הבית אוהבים לבשל ולאפות ואת רוב זמנם בבית מבלים באזור המטבח, מטבח קטנטן עם מעט מאד משטחי עבודה ולעומת זאת, סלון מאד גדול. במקרה שכזה אני חוטאת למטרתי העיקרית- הבית לא מתאים למשפחה זו…

האחריות המוטלת עליי כמתכננת היא עצומה, התכנון שלי יהיה זה שמנהל בסופו של דבר את אורח חייהם של המשתמשים בחלל. עליי לדעת מה המגבלות של הלקוחות, גילם, התחביבים שלהם ומה סדר יומם, עוד לפני שאבחן את הסגנון העיצובי אליו הם מתחברים.

הלבשת הבית

הלבשת הבית כשמה כן היא, להלביש את הבית. מטרתי בשלב זה היא הוספת אביזרים משלימים שיעזרו להשלים את התמונה הכללית של החלל. הלבשת הבית כוללת בחירת גווני קירות... 

תכנון ועיצוב רהיטים

הריהוט בחלל נועד לשרת את דיירי החלל בהתאם לצרכיהם. העבודה החשובה של המעצב בנושא הריהוט, היא להדגיש את הריהוט שמהווה חלק משלים של עיצוב החלל, ולהסוות ריהוט שמטרתו ...

בחירת חומרים

אחד השלבים החשובים ביותר בהשגת חלל מעוצב הוא בחירת החומרים. הבחירות כוללות : אריחים, כלים סניטרים, מטבח, ריהוט, גווני צבע ואביזרים משלימים. היתרון הגדול בבחירת ...

סט תוכניות מלא

בעולם התכנון והעיצוב, תכניות עבודה הן הכלי שלנו להפוך את החלום למציאות. על-מנת שהתוצאה בפועל תהיה תואמת את התכנון , יש צורך בתכניות עבודה מפורטות ככל שניתן , בכדי...

כרמית מדר-בנאדו - הנדסת אנוש מעוצבת

סלולרי:  050-8788-443

מייל:  carmitb50@gmail.com

f:  כרמית מדר בנאדו - הנדסת אנוש מעוצבת

Copyrighted Image

נגישות